Traži

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Login

Zaboravljen password

Prijatelji
YUnited Dj's
POSJETE
click for a free web counter
Developed by Utah website design company.
Locations of visitors to this page
Top posters
DJ_Iskren (178)

djsylvester (23)

mp3david (22)

SDJ (12)

DJ-Lucky (10)

Legend_4 (10)

DJVuk (10)

dj tuks (10)

MbyLegend (10)

DJPEX (9)

Sat

beat ili ritam...

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

beat ili ritam...

Komentar  winston1987 on 10/12/2008, 14:19

evo vako kao sto je na naslovu interesuje me to kako da od neke domace pjesme smanjim il sklonim ritam koliko je to uopste moguce i kako poceo sam malo da se i ja zanimam sa ovim radenjem remixa pa bi me to interesovalo najvise dalije moguce kod svake pjesme koliko i kako bio bi zahvalan za neku pomoc... Sad
winston1987

Broj komentara : 8

Na vrh Go down

Re: beat ili ritam...

Komentar  winston1987 on 15/12/2008, 10:43

evo vako ja sam svoj odgovor na moje pitanje pronaso sto se mene tice zavrseno ovdje al postavicu isto to ako nekog interesuje u buduce......

Orignial pjesmi pokusaj sknuti donji frekventni opseg, tako da odrezes sve frekvencije ispod 125 - 250 Hz na -24dB ili vise. Frekv. rezanja ovisi o tome da li je pjevac musko ili zensko, jer muskarci imaju dublji glas, pa samim time rezes i dio njihovog donjeg frekventnog opsega vokala. Tu eksperimentisi...

Tako ces dobiti samo gornji frekv. spektar u kojem je glas i ostali instrumenti osim basa i bas bubnja. Sada tako filtriranu pjesmu podesi na 0dB.Ti ne mozes "otkinuti" bassline i kick od originala, mozes mu otkinuti frekvencije i time ga stisati preko EQ-a, i dodavanjem svog loopa/sample-a prekriti te elemente.Ovi sablonit tipa "otkini ove frekvencije toliko i toliko" ti nece biti od izuzetnog znacaja, to ti moras sam odslusati i proceniti, ako umes..

hvala opet na svemu :can:
winston1987

Broj komentara : 8

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh